• 9.Co jsou to vyhrazené znaky a jak je používat?

  Následující znaky a slova mají vlastní význam. Pokud je váš dotaz obsahuje, je vhodné ho uzavřít do závorek nebo znakem „\“ zrušit význam následujícího speciálního znaku.

  & | , - ; $ ! ? > * # : % _ ( ) [ ] { } \ @

  AND OR ACCUM MINUS EXECUTE EXEC SQE SYN PT RT TT BT NT BTG NTG BTP NTP

 • 10.Jak si mohu v IS UCP nastavit tmavý motiv vzhledu rozhraní?

  Uživatelé si mohou tmavý motiv zapnout na titulní straně IS UCP ozubeným kolečkem vpravo nahoře a výběrem motivu "Tmavý (beta)".

  1 Ozubené kolečko vyvolá nabídu s výběrem motivu.

  2 Tmavý motiv v beta verzi lze zapnout jeho zvolením.

  Tip: Plynulejší zobrazení tmavého motivu v prohlížeči

  Pro nastavení plynulejších přechodů mezi stránkami je užitečné nastavit v prohlížeči vzhled webových stránek na tmavý. Potom nebude mezi přepínáním stránek problikávat při delším načítání bílá barva.

  Které aplikace do tmavého motivu převedeny nejsou:

  • Pošta – aplikace zůstává světlá i v tmavém motivu. V tuto chvíli neplánujeme tuto starší aplikaci plnohodnotně překlápět do tmavého motivu. Využití aplikace ve srovnání s jinými je malé, neboť řada uživatelů si čte poštu jinými prostředky (od přeposílání, vybírání pošty desktopovými/mobilními aplikacemi).
  • Interaktivní osnovy – osnovy jako součást e-learningu jsou plně uživatelský obsah. Automatické přepnutí tohoto obsahu je problematické a bez kontroly autorem interaktivní osnovy je i velmi riskantní. Barevnost textů v osnově může mít určitý význam a posunutí odstínu barev, příp. jejich otočení na tmavou verzi, tento význam může významně změnit. Zároveň není možné přenést odpovědnost na autory a žádat po nich, aby zrevidovali všechny své osnovy a zkontrolovali, zda se při zobrazení v tmavém motivu nezměnil význam sdělení. Do budoucna jsou v plánu úpravy osnov, které by autorům přidaly více možností k řízení vizuální stránky dané osnovy.
  • Grafy – například percentilový graf či jiné zatím neumíme generovat v tmavém vzhledu; zůstávají tedy ve světlém.
  • Uživatelsky upravené příspěvky v diskuzi – Jakmile v IS UCP detekujeme uživatelské úpravy, které by potenciálně mohly způsobit nečitelnost, nepřevádíme je do černého designu.
  • Odpovědníky – pro zajištění jednotného zobrazení testu pro všechny studenty je aplikace Odpovědníky ponechána ve světlém vzhledu. Všechny aplikace, které zobrazují zadání otázek z odpovědníků jsou také ponechány ve světlém zobrazení (prohlídka odpovědí Odpovědníku, Obtížnost, aj.).
  • BOZP – aplikace BOZP obsahuje externí obsah, do kterého nemůžeme zasahovat.
  • Uživatelsky upravené příspěvky na vývěsce – jakmile v IS UCP detekujeme uživatelské úpravy, které by potenciálně mohly způsobit nečitelnost, nepřevádíme je do černého designu.


Nenašli jste odpověď? Pošlete nám svůj dotaz na ucpis(zavináč/atsign)fi(tečka/dot)muni(tečka/dot)cz.