PETŘÍČKOVÁ, Lucie. Zhodnocení mezinárodních zkušeností s regionalizací Satelitního účtu cestovního ruchu – Rakousko, Španělsko. In Mezinárodní kolokvium o cestovním ruchu. první. Brno: Masarykova univerzita v Brně, 2010.
Další formáty:   BibTeX LaTeX RIS
Základní údaje
Originální název Zhodnocení mezinárodních zkušeností s regionalizací Satelitního účtu cestovního ruchu – Rakousko, Španělsko
Název česky Zhodnocení mezinárodních zkušeností s regionalizací Satelitního účtu cestovního ruchu – Rakousko, Španělsko
Název anglicky Evaluation of international experiences with regionallization of Tourism Satellite Account
Autoři PETŘÍČKOVÁ, Lucie.
Vydání první. Brno, Mezinárodní kolokvium o cestovním ruchu, 2010.
Nakladatel Masarykova univerzita v Brně
Další údaje
Originální jazyk čeština
Typ výsledku Stať ve sborníku
Obor 50200 5.2 Economics and Business
Stát vydavatele Česká republika
Utajení není předmětem státního či obchodního tajemství
Organizační jednotka University College Prague – Vysoká škola mezinárodních vztahů a Vysoká škola hotelová a ekonomická s.r.o.
Klíčová slova česky Satelitní účet cestovního ruchu, regionalizace, přístupy „top-down“, „bottom-up“, zkušenosti ze zahraničí, Rakousko, Španělsko
Klíčová slova anglicky Tourism Satellite Account, regionalization, „top-down“, „bottom-up“, experiences Spain, Austria
Změnil Změnila: Ing. Lucie Plzáková, Ph.D., učo 4164. Změněno: 23. 10. 2011 23:13.
Anotace
Satelitní účet cestovního ruchu je již v současné době známým a používaným nástrojem pro měření dopadů cestovního ruchu na národní hospodářství. Mnoho zemí po celém světě se snaží více či méně úspěšně naplňovat TSA tzn. jeho deset základních tabulek, ne jinak je na tom i Česká republika, které se to již daří na velmi dobré úrovni. Nyní však přichází fáze, kdy by se takto pracně získané údaje měly dále využít a mělo by se s nimi dále pracovat. Přichází tak fáze tzv. regionalizace satelitního účtu cestovního ruchu. Data na regionální úrovni podpoří kvalifikované rozhodování o investicích do cestovního ruchu, o cílech finanční podpory jak ze státních, unijních či mezinárodních zdrojů, o cílech podpory jednotlivých regionů v integrovaných plánech rozvoje území, atd. Následující článek přináší srovnání dvou základních přístupů k regionalizaci TSA, tak jak jsou aplikovány v Rakousku a Španělsku, a zhodnocení zkušeností s těmito přístupy.
VytisknoutZobrazeno: 4. 7. 2024 20:59